Bratislava 7. júna 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Začiatkom týždňa sme priniesli informáciu o finančných príspevkoch strane Spolu pred voľbami do EP, pričom najvyšší vklad 15-tisíc eur darovala v marci Prvá slovenská investičná skupina a.s. (PSIS), ktorá je väčšinovým vlastníkom vydavateľstva Petit Press, ktoré vydáva denník SME. Podľa poradcu prezidenta Kiskua Radoslava Baťa je to v poriadku a navyše tvrdí, že túto informáciu vypátrali “agenti Sme rodina,” pričom na sociálnej sieti spochybňuje spoluprácu s touto stranou. Na situáciu vo štvrtok zareagoval aj šéf Sme rodina Boris Kollár.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke jeden z poradcov prezidenta Radoslav Baťo

Baťo na sociálnej sieti publikoval komentár s názvom “Iba blázni platia strany transparentne” a ironicky v ňom uviedol, že “opäť raz sa črtá kvalitný príspevok k transparentnému financovaniu politických strán. “Agenti Sme rodina “objavili” vo výkazoch Spolu 15- tisíc eur od PSIS (akcionára SME). Chopila sa toho Kočnerova hlásna trúba Ruttkayová, šancu zacítila Pravda.”

Kiskovmu poradcovi, ktorý predtým radil aj premiérke Ivete Radičovej, sa pravdepodobne zdá normálne, že politickú stranu financuje vydavateľ denníka, ktorý sa pritom tvári najserióznejšie zo všetkých. Baťo dokonca takýchto sponzorov “obdivuje”. Navyše, sumu 15-tisíc eur, ktorá bola podľa servera Glob.sk, ktorý s informáciou prišiel ako prvý, najvyšším darom v celej kampani v eurovoľbách označuje ako nejaký dar “pár tisíc eur”.

“Mám úprimný rešpekt k stranám, ktoré sa z presvedčenia držia transparentného financovania. A ešte viac obdivujem tých pár sponzorov, ktorí majú nervy otvorene poslať politickej strane pár tisíc eur a vystaviť sa absurdným útokom. Namiesto toho, aby to urobili, ako sa na oligarchickú guberniu patrí – tajne, mimo kontroly a ešte si zaviazali politika, aby plnil ich príkazy…”

“Na druhej strane, dilema so Sme rodina ako partnerom v budúcej demokratickej vláde sa zjavne rieši sama. Chvíľu to vyzeralo, že Kollár na sebe pracuje a snaží sa ukotviť ako štandardný politik. Potom prišla nakladačka v prezidentských voľbách, Le Pen a nakladačka v eurovoľbách. A teraz prichádza návrat ku koreňom. Metanie ho**n po fejsbukoch.”

Na slová Baťa sa rozhodol reagovať Boris Kollár – predseda Sme rodina. V krátkosti uviedol, že “pán Rado Baťo (koalícia PS/Spolu) je klasicky prípad človeka, ktorý najčastejšie hovori o tom, čo mu najviac chýba. V jeho prípade je to slušnosť.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj