Bratislava 17. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Bývalý prezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska sa na Facebooku vyjadril k Pridu aj k pochodu Hrdí na rodinu. Podľa neho je dôležité, aby sme spolu diskutovali a odstraňovali prekážky a problémy, ktoré nás v každodennom živote trápia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bývalý prezident SR a zakladateľ politickej strany Za ľudí Andrej Kiska

Ako priznal, na Pride a ani na pochode Hrdí za rodinu sa cez víkend osobne nezúčastní. “Budem so svojou rodinou, s mojimi troma malými deťmi.

Pripomenul však, že ešte ako prezident prijal ako zástupcov iniciatívy Inakosť v Prezidentskom paláci, tak aj organizátorov Národného pochodu za rodinu. A ku každému človeku, podľa jeho slov, pristupoval vždy s rešpektom, s úctou a s pochopením. “Verím, že v takomto duchu sa budú niesť aj sobotné pochody,” napísal Kiska.

“Myslím si, že je v záujme nás všetkých, aby sme spolu diskutovali a odstraňovali prekážky a problémy, ktoré nás v každodennom živote trápia,” dodal na záver.

Rovnako sa rozhodla aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa osobne nezúčastní na ani na Dúhovom Pride, ani na pochode Hrdí na rodinu. “Pani prezidentka však rešpektuje snahu všetkých komunít a menšín angažovať sa a aktívne upozorňovať na svoje práva a uplatňovať svoju slobodu prejavu,” vysvetlil hovorca prezidentky. (viac v článku)

Účasť na pochodoch, ktoré sa uskutočnia v rovnaký deň 20. júla v Bratislave, ale potvrdil už viaceré známe mená. Pride sa rozhodli podporiť poslanci Progresívneho Slovenska, Martin Poliačik, primátor Bratislavy Matúš Vallo (taktiež PS) a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba pošle pozdravné video, keďže sa nemôže osobne zúčastniť.

Účasť na pochode Hrdí na rodinu prisľúbil predseda NR Andrej Danko.  “Každý má právo žiť, ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo dvoch žien. Pre SNS vždy bola hranica akceptovateľnosti to, aby si homosexuálne páry nemohli adoptovať maloleté deti,” napísal Danko. (viac v článku)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj