Kiska bol u pápeža, odovzdal mu vianočné gule zo Slovenska a pozvanie na návštevu. Čo mu na to povedal?

Vatikán/Bratislava 14. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR- Jaroslav Bublinec)

Prezident SR Andrej Kiska v piatok absolvoval audienciu u pápeža Františka. Odovzdal mu dar zo Slovenska – štyri vianočné gule, ktoré vyrobili ľudia zo sociálne znevýhodnených skupín. Okrem toho pápeža pozval aj na návštevu SR

Na snímke prezident SR Andrej Kiska (tretí vpravo) odovzdáva pápežovi Františkovi dar zo Slovenska

Pápež pri preberaní vianočných gúľ Kiskovi povedal, že ich nechá zavesiť na vianočný stromček v Dome svätej Marty, kde bude slúžiť omše až do Vianoc.

Po jednej vianočnej guli pre pápeža vyrobili hendikepované deti a ich rodičia v košickom centre Liberta, deti a mladí dospelí v Detskom domove Turzovka, ľudia bez domova v bratislavskom centre Resoty Antona Srholca a žiaci základnej školy v Spišskom Hrhove, do ktorej chodia aj rómske deti.

Slovenský prezident v mene svojich krajanov pozval hlavu katolíckej cirkvi aj na návštevu Slovenska. Pápež na pozvanie odpovedal, že v princípe ho prijíma, avšak jedným dychom upozornil, že má nabitý program.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj