Kim Čong-un sa pravdepodobne v Pekingu nezastaví

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Peking 4. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wong Maye-E)

Vlak so severokórejským vodcom Kim Čong-unom, ktorý sa vracia zo summitu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vo vietnamskom Hanoji, prešiel v pondelok mestom Pen-si na severovýchode Číny a pravdepodobne smeruje priamo do severokórejskej metropoly Pchjongjang, napísala agentúra Jonhap

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke severokórejský líder Kim Čong-un

Pancierový vlak s Kim Čong-unom vypravili v sobotu z vietnamského mesta Dong Dang po tom, čo sa v piatok predčasne skončil Kimov summit s Trumpom, ktorý sa v dňoch 27. až 28. februára konal vo vietnamskej metropole Hanoj.

Napriek pôvodným špekuláciám, že sa Kim Čong-un na spiatočnej ceste stretne v Číne s prezidentom Si Ťin-pchingom, sa jeho vlak nezastavil ani v prístavnom meste Kuang-čou ani v metropole Peking.

“Vlak (s Kim Čong-unom) sa pohybuje oveľa vyššou rýchlosťou, ako keď smeroval do Vietnamu,” uviedol pre Jonhap nemenovaný zdroj.

Očakáva sa, že vlak s Kimom dorazí v pondelok večer do stanice v čínskom meste Tan-tung a následne prekoná rieku Ja-lu, ktorá tvorí hranicu medzi Čínou a Severnou Kóreou.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj