Keď Slovensko nebude vnímať Rusko ako hrozbu a bude len mostom medzi západom a východom za európske peniaze, môže podľa Radičovej nastať orbánovský režim

Bratislava 3. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Bývalá premiérka Iveta Radičová na Facebooku a v blogu Denníka N zhodnotila udalosti posledných dní s tým, že podľa prieskumu sú až dve tretiny Slovákov proti tomu, aby bolo Rusko označované za hrozbu. Radičová tvrdí, že to umožňuje, aby na Slovensku vznikol režim podobný súčasnej maďarskej vláde

Na snímke Iveta Radičová

Dve tretiny Slovákov hodnotia pozitívne naše členstvo v EÚ a zároveň dve tretiny ľudí chcú byť mostom medzi východom a západom. Nevnímajú hodnotenie Ruska ako hrozbu, uviedla na Facebooku Radičová.

Podľa nej tento fakt spolu s tým, že Národná rada neprerokovala obrannú a bezpečnostnú stratégie SR, a spolu s tým, ako oficiálni predstavitelia interpretujú konfliktu Moskva – Kyjev prebraním stanoviska Echa Moskvy, a otvorene kritizujú sankcie voči Moskve “menia politický režim na Slovensku”.

Radičová taktiež tvrdí, že taktovku nad zahraničnou politikou Slovenska prevzala “osempercentná SNS,” ktorú aj napríklad v poslednom hlasovaní o stanovisku parlamentu k migračnému paktu OSN podporila väčšina politikov “spolu s Kotlebovcami”.

“Väčšinová predstava Slovenska ako mosta za európske peniaze dáva takejto salámovej premene politického režimu na orbánovský proputinovský režim s členstvom v EÚ zelenú,” vyhlásila v nedeľu Iveta Radičová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.