Keď obohacovanie inou kultúrou prerastá cez hlavu. Londýn zažíva 40 útokov nožom denne

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 27. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/SKY News)

Britským úradom sa nedarí bojovať s vysokou úrovňou násilnej trestnej činnosti. Podľa posledných štatistík iba v Londýne počas dvanástich mesiacov došlo k 14 847 útokom nožom, čo je v priemere 40 útokov za jeden deň.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Britský Úrad pre národnú štatistiku uverejnil v piatok posledné dáta medzi septembrom 2017 a septembrom 2018. Bol síce zaznamenaný mierny pokles v porovnaní s predchádzajúcim obdobím, kedy bolo v Londýne zdokumentovaných 14 987 útokov nožom, avšak počet útokov je o 50% väčší ako v roku 2015.

Na celonárodnej úrovni nie je štatistika omnoho lepšia. Počet útokov nožom je v Anglicku a Walese najväčší od roku 2011. Oproti predchádzajúcemu obdobiu sa ich počet zvýšil o 8%.

Londýnske ulice trápia pouličné násilie a obchod s drogami. V Londýne bolo zaznamenaných 83 vrážd spáchaných nožom a 161 znásilnení, pri ktorých bol použitý nôž.

Nárast násilnej trestnej činnosti v Británii pripadá na obdobie migračnej krízy. Londýnsky starosta Sadiq Khan uviedol, že príčiny násilnej trestnej činnosti sú veľmi komplexné a sú okrem iného výsledkom chudoby, nerovnosti a nedostatku príležitostí pre mladých ľudí. Škrty vo vládnych výdavkoch podľa neho problém len zhoršujú.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj