Petrohrad 9. júna 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris)

„Grécko sa usiluje o upevnenie dobrých vzťahov medzi Európskou úniou a Ruskom,“ uviedol grécky minister zahraničia George Katrougalos /Γιώργος Κατρούγκαλος/ v meste na Neve počas stretnutia s ruským kolegom Sergejom Lavrovom na Petrohradskom ekonomickom fóre. Dodal, že Moskva je kľúčom k stabilite v regióne

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke George Katrougalos

„Grécko sa snaží byť mostom medzi Európskou úniou a Ruskom. Nakoniec každý regionálny bezpečnostný systém, ktorého Rusko nie je súčasťou, nemá perspektívy a nemôže byť úspešný a stabilný. Aj o tom hovorili sme s kolegom Sergejom Lavrovom počas diskusie o regionálnych otázkach a našich dvojstranných vzťahoch. Debatovali sme aj o ruských investíciách v Grécku,“ prezradil grécky minister.

„Grécko bolo prvou krajinou, ktorá podpísala memorandum o spolupráci s Euroázijským hospodárskym zväzom, na čele ktorého stojí Rusko. Som presvedčený, že sme na dobrej ceste,“ zdôraznil grécky minister zahraničia George Katrougalos.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj