Katarčania predstavili najväčší štadión pre MS 2022

Doha 16. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR/AP-Osama Faisal, File)

Organizátori futbalových majstrovstiev sveta v roku 2022 v Katare slávnostne odhalili v sobotu malebný štadión Lusail, na ktorom sa uskutoční otvárací aj finálový zápas spomenutého turnaja

Na archívnej snímke je štadión pre futbalové MS 2022 v Katare

Stavba ležiaca približne 15 km severne od Dauhy bude definitívne dokončená v roku 2020, pričom sa počíta s kapacitou 80-tisíc miest.

“Je to už osem rokov, čo sme získali právo organizovať MS 2022 a povedali sme svetu, že môže očakávať výnimočné podujatie. Naše štadióny budú vďaka svojmu dizajnu doslova exponáty. Lusail je mesto budúcnosti a podobne ako ďalšie štadióny pre MS, tak aj tento bude tvoriť kľúčovú časť dedičstva turnaja, pretože ich pretransformujeme tak, aby boli v budúcnosti súčasťou novej komunity,” povedal predseda organizačného výboru MS 2022 v Katare Hassan Al-Thawadi, citoval ho napríklad web as.com.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj