Praha 16. januára 2019 (HSP/Foto: Pixabay)

Jan Vučka na českom portáli Echo24 upozorňuje, že “česká polícia vynucuje politickú korektnosť hrozbou uväznenia”. Jeho slová sú reakciou na správu o zamietnutí ústavnej sťažnosti proti podmienenému zastaveniu trestného stíhania s jednoročnou skúšobnou dobou. Istý rodič totiž napísal e-mail riaditeľke materskej škôlky o “propagácii multikulturalizmu”

Ilustračné foto

Nemenovaný český rodič si počas návštevy škôlky všimol bábiku, ktorá nemala “prirodzenú stredoeurópsku farbu”.

Jeho reakcia bola nasledovná: “sme v Českej republike a sme bieli. Nehodlám tento nechutný spôsob propagandy multi-kulti v žiadnom prípade tolerovať! A nebudem tolerovať vymývanie mozgov detí už v škôlke! Ak máte potrebu propagovať multi-kulti, tak sa môžete ísť sebarealizovať na západ, tam sa na vás tí zločinci už tešia!”

“Ak túto skutočnosť bezodkladne nenapravíme zverejním fotografie na sociálne siete a urobím vám veľmi nelichotivú reklamu. Berte to ako prvé a posledné priateľské upozornenie. Situáciu si osobne skontrolujem. Deti sú moje najväčšie bohatstvo a preto ho budem chrániť za každú cenu. S pozdravom Rodič.”

Katalóg trestných tabu

Vučka upozornil, že rodič-pisateľ nehrozil nejakou “nelegitímnou hrozbou” (výbuchom bomby, podpálením škôlky či hádzaním kameňov), ale verejnou kritikou, ktorú “musí každý zniesť, aj keď bolí”.

Vučka, ktorý sám píše komentáre, svoj postoj k vyjadreniu rodiča vysvetlil nasledovne: “Je mojím právom písať komentáre a je právom kritikov ich kritizovať. Oni mi to nemôťu zakázať a ja to nemôžem zakázať im; ani si nemôžem sťažovať, že mi kritikou hrozia. To je súčasť mojej slobody a ich slobody.”

Poznamenáva preto, že ak zakážeme kritiku hrozbou, potom tým zakazujeme kritiku ako údajne nelegitímny nesúhlas a sami seba tak uvrhujeme do žalára, pretože tým obmedzujeme svoju slobodu kritiky a svoju slobodu prejavu”.

Na čin rodiča (pána L. M.) nazerá Vučka ako otagicky hlúpx a zlý”, ale aj tak to “nebol žiadny trestný čin” a postup orgánov, že kritika multi-kulti bola “kriminálna hrozba”, bol takisto “hanbou, ako písanie podobného e-mailu”.

Dodáva: “Chcelo by sa to nazvať justičným omylom, ale bohužiaľ zrejme nešlo o poľutovaniahodný omyl, ale o politiku dnešnej doby.”

Podľa neho bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj trestnoprávnej praxe, “či budú bdelé orgány stíhať a hroziť väzením každému rozhorčenému účastníkovi nejakého správneho riadenia, ktorý to bude chcieť zverejniť, alebo bude trestná len kritika multikultúrnej výchovy”.

“To nám tá sloboda dlho nevydržala: smiete kritizovať, ale nie tie ‘správne’ veci!” konštatuje Vučka s tým, že “teraz sme v tom zase, len sa zmenil katalóg trestných tabu”.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj