Barcelona 11. septembra 2019 (HSP/Epoch Times/Foto:TASR/AP-Pasquale Claudio Montana Lampo)

Nemecká kapitánka lode Sea-Watch Carola Racketeová získala v utorok večer v Barcelone čestnú medailu katalánskeho regionálneho parlamentu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke nemecká kapitánka lode Sea-Watch3 Carola Racketeová

Ocenený bol aj zakladateľ španielskej humanitárnej organizácie Proactiva Open Arms, Oscar Camps. Čestné medaily boli udelené katalánskym predsedom parlamentu Rogerom Torrentom, laudatio predniesol futbalový tréner Pep Guardiola.

Racketeovú na konci júna zatli v Taliansku po tom, čo nasmerovala svoju loď „Sea-Watch 3“ so 40 migrantmi na palube do prístavu Lampedusa, hoci vtedajší taliansky minister vnútra Matteo Salvini zo strany Liga zakázal zakotviť záchranným lodiam v talianskych prístavoch.

Racketeová vtedy svoje konanie zdôvodňovala situáciou ľudí na palube potom ako loď „Sea-Watch“ nebol ochotný prijať žiadny prístav viac ako dva týždne.

Hoci bola 31-ročná Racketeová po niekoľkých dňoch znova prepustená, súdne konanie proti nej stále prebieha. Taliansky štátny prokurátor obviňuje Racketeovú z napomáhania nelegálneho prisťahovalectva ako aj preniknutia do talianskych teritoriálnych vôd.

Racketeová povedala na slávnostnom udeľovaní cien v Barcelone, že si kvôli súdnemu konaniu v Taliansku nerobí starosti, pretože jej konanie bolo oprávnené.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj