Katalánski separatisti blokujú počas štrajku diaľnice a železnicu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Madrid 21. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Santi Palacios)

Účastníci generálneho štrajku, presadzujúci oddelenie Katalánska od Španielska, blokujú vo štvrtok diaľnice, železničné trate a cesty v tomto regióne na severe krajiny. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Generálny štrajk organizujú odbory pracovníkov a študentov zasadzujúcich sa o nezávislosť Katalánska. Požadujú zlepšenie sociálnej politiky – vrátane 35-hodinového pracovného týždňa – a vyššiu minimálnu mzdu. Protesty sú však tiež odrazom hnevu na Španielsko za to, že súdi viacerých separatistov, ktorí v roku 2017 presadzovali katalánsku nezávislosť.

Katalánske dopravné úrady uviedli, že narušená je doprava na hlavných komunikáciách v Barcelone a viaceré diaľnice a železničné trate v iných častiach regiónu. Protestujúci pálili na jednej z diaľnic pneumatiky.

Študenti a proseparatistická organizácia Katalánske národné zhromaždenie (ANC) usporiadajú neskôr v priebehu dňa separátne pochody v Barcelone. Protestným sloganom ANC je “sebaurčenie nie je zločin”.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj