Bratislava 26. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Bratislavská mestská časť Karlova Ves ukončila hospodárenie v roku 2018 s prebytkom viac ako 780-tisíc eur. Karloveskí poslanci rozhodli, že z prebytku pôjde 490-tisíc eur na opravy škôl a školských zariadení a takmer 210-tisíc eur presunie Karlova Ves do rezervného fondu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová

Ostatné peniaze presunú do fondu tepelného hospodárstva a fondu zelene a ochrany prírody. Uviedol to hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

Príjmy Karlovej Vsi za rok 2018 sú vo výške viac ako 14 miliónov eur a výdavky približne 13 miliónov eur. „V roku 2018 sme pokračovali v zodpovednom hospodárení s prebytkom. Záverečný účet predstavuje objektívny obraz hospodárenia. Ušetrené prostriedky poputujú tam, kde je potrebné investovať najviac, do našich základných a materských škôl,” informoval vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

Sumu 490-tisíc eur chce mestská časť použiť prioritne na pokračovanie rekonštrukcie školského bazéna v Základnej škole na Majerníkovej ulici a rekonštrukciu kanalizácie a doplnenie vybavenia kuchyne v tejto základnej škole. Časť peňazí použijú aj v Spojenej škole na Tilgnerovej ulici, kde je nutná rekonštrukcia elektrických rozvodov. „Niekoľko ďalších menších investícii pôjde najmä do opravy zatekajúcich striech, opravy kanalizácie a ďalšieho vybavenia školských jedální,“ uviedol pre agentúru SITA Branislav Heldes.

Peniaze, ktoré Karlova Ves presunula do rezervného fondu vo výške takmer 210-tisíc eur, poslúžia ako rezerva pre akékoľvek mimoriadne udalosti.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj