Praha 25. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA-Marek Mrviš)

Blesk.cz prišiel s informáciou, že Karel Gott prichádza o sluch. Na oslave jeho 80. narodenín si hostia všimli, že spevák používa načúvací prístroj. Dôvodom je zhoršujúci sa sluch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Karel Gott

Zle počujem, nahlas prosím, opakoval Karel už niekoľkokrát predtým novinárom, keď mu kládli otázky. Problémy so sluchom sa objavili už v minulosti, ešte pred tým, než v roku 2015 ochorel na rakovinu. V poslednej dobe sa ale problémy zhoršujú.

Počas piatkovej oslavy mal Gott načúvací prístroj v oboch ušiach. Pán Gott zle počuje, preto ten načúvací prístroj používa, povedal pre Blesk veľmi blízky zdroj zo spevákovho okolia. S nikým o tom otvorene nehovorí, ale vieme to, dodal.

Slúchadlá vždy odmietal

Keď sa u speváka objavili prvé ťažkosti so sluchom počas turné v rokoch 2012 a 2014, odmietal používať počas koncertov ušné odposluchy (tzv. in ear) a vždy sa spoliehal na odpočúvanie z reproduktorov pred sebou.

Typ načúvacieho prístroja, ktorý Gott používa, ho podľa odhadov ceny podobných zariadení vyšiel na cca 60 tisíc korún (do oboch uší).

Biografia známeho speváka

Karel Gott je český šlágrový spevák, herec a maliar. Je mnohonásobný držiteľ ocenenia Zlatý slávik a po roku 1996 Český slávik. Dokopy ich má 42. Od roku 1965 sa predalo 50 miliónov nosičov platní Karla Gotta, čo z neho robí zatiaľ najúspešnejšieho českého interpreta. Doteraz vydal 293 sólových albumov, v zahraničí aj na domácej scéne. Okrem Slávikov dostal viac ako 120 televíznych ocenení, 8 zlatých platní, 1 diamantovú platňu, opakovane sa umiestňoval na prvých priečkach hitparád a predaja dosiek. Naspieval celkom 978 piesní. Spolupracoval s mnohými významnými umelcami. Naspieval okrem iného tiež titulnú pesničku do českej, nemeckej aj slovenskej verzie populárneho animovaného seriálu Včielka Maja (na hudbu skladateľa Karla Svobodu). Bol interpretom filmových piesní Jdi za štěstím z rozprávky Ako sa budia princezné, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš zo slávnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, tiež piesne Krev toulavá z televízneho seriálu Cirkus Humberto, a tiež piesne Zdráv buď, Robinsone vzdálený animovaného filmu Dobrodružstvo Robinsona Crusoe, námorníka z Yorku.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj