Praha 15. júla 2019 (HSP/Napalete/Foto:Napalete)

Nemecká kapitánka lode Sea Watch 3 Carola Racketeová je známa tým, že bez povolenia pristála na talianskom ostrove Lampedusa. Kým talianske orgány ju vyšetrujú pre porušenie zákazu vplávať do miestnych vôd s africkými migrantmi, liberálne politické kruhy ju stavajú na piedestál

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Nemecká kapitánka lode Sea Watch 3 Carola Racketeová

Vo Francúzsku dokonca dostane najvyššie vyznamenanie francúzskej metropoly. Primátorka Anne Hidalgo zo Socialistickej strany uviedla, že spolu s ďalšou aktivistkou Piou Klempovou dostane Racketeová medailu Paríža. Zástupca primátorky Patrick Klugman uviedol, že organizácie ako SOS Méditerranéé a Sea Watch vyvolávajú v Paríži pocity hrdosti. Zároveň vraj nútia ľudí „pokračovať v boji proti nečinnosti európskych vlád v otázke migrantov“.

„Carola Racketeová a Pia Klempová sú symboly boja. Podporujú tie európske hodnoty, ktoré Paríž vyznáva,“ je presvedčený Klugman. Taliansky server Repubblica navyše uvádza, že Racketeová by sa mala dočkať vystúpenia na pôde Európskeho parlamentu. Pozvala ju tam Strana európskej ľavice. Spisovateľ Mario Vargas Llose dokonca navrhuje, že by kapitánka mala dostať Nobelovu cenu mieru.

Loď Sea Watch 3 nalodila 12. júna pri líbyjských brehoch 53 migrantov. Hoci kapitánka dostala od prístavu pri Tripolise ponuku bezpečného pristátia, vydala sa na sever k talianskym brehom. Nezisková organizácia toto rozhodnutie motivovala tým, že Tripolis vraj nie je bezpečné miesto. Podľa Mattea Salviniho sa toto konanie podobá na únos z politických dôvodov.

Talianske úrady povolili vstup na pevninu len trinástim ľuďom na palube, a to deťom, tehotným ženám a osobám s vážnymi zdravotnými problémami. Salvini zdôraznil, že bude presadzovať zhabanie lode a zatknutie posádky. Kapitánke hrozí trest až 15 rokov väzenia a pokuta 50-tisíc eur. Súd ju však nedávno z domáceho väzenia prepustil, pretože vraj neporušila zákon, ale len vykonávala svoju povinnosť chrániť ľudské životy.

Článok pôvodne vyšiel na portáli Napalete.sk

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj