Moskva 10. októbra 2019 (HSP/Foto:SAB)

Zaujímavé a potešiteľné pre slovenských priaznivcov športu správy prišli zo Švédska. Zasa sa zviditeľnil slovenský športovec, ktorý sa dostal do prestížnej európskej súťaže. Ide o zatiaľ pomerne „exotický“ druh športu na Slovensku – ktorý sa po takmer 90 rokoch vrátil do našej krajiny. Je to bandy hokej, o ktorom sme viac razy informovali našich čitateľov, ako aj o úspechoch našich klubových mužstiev a reprezentácie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Beneš /v červenom/ počas prípravného zápasu

Predseda Slovenskej asociácie Bandy Lukáš Vepy s potešením povedal: „Chcel by som vám oznámiť radostnú správu. Kapitán našej slovenskej bandy reprezentácie Peter Beneš prestúpil z domáceho tímu ŠK NASE Trenčianske Teplice do švédskeho družstva Vastanfors IF BK, ktoré je účastníkom tretej najvyššej švédskej ligy. Je to prvý historický prestup v rámci Slovenskej asociácie Bandy. Je nielen prvým Slovákom, ktorý bude hrať v takej kvalitnej  švédskej lige, ale dokonca aj prvým bandy hokejistom zo všetkých krajín Strednej Európy, ktorý sa dostal do švédskeho klubu, ktorý je účastníkom takej významnej súťaže.“

Našich čitateľov by nemal mýliť fakt, že sa Peter Beneš dostal „iba do treťoligového“ švédskeho mužstva. Švédska bandy hokejová liga je veľmi kvalitná a svojou silou sa na celom svete môže byť porovnávaná iba s ruskou bandy ligou. Bandy hokejové ligy v ostatných krajinách sú oveľa slabšie. Aby to znelo zrozumiteľnejšie, dalo by to porovnať s faktom, že by, napríklad, slovenský futbalista sa dostal „iba do treťoligového“ brazílskeho alebo argentínskeho mužstva. Je to ozaj veľký úspech.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Beneš /v červenom/ počas prípravného zápasu

Lukáš Vepy nás informoval, že tím Vastanfors IF BK, ktorého hráčom sa stal Peter Beneš, minulú sobotu odohral prípravný zápas, v ktorom prehral 2:3 s ďalším švédskym klubom   Fispang. O niekoľko dní sa zúčastní na turnaji a začiatkom novembra začne švédska bandy hokejová sezóna.

„Trénerom tímu Vastanfors IF BK je Švéd Michael Bratt, ktorý pomáha pri rozvoji Bandy hokeja na Slovensku. Ja ako predseda Slovenskej asociácie Bandy som veľmi šťastný, že Michael dal Petrovi Benešovi šancu. Verím, že ho nesklame a nájde mu miesto v zostave, kde sa bude cítiť najlepšie a bude najviac užitočný pre svoj tím. Toto mužstvo ma ambície zabojovať o postup do Allsvenskan, čo je druhá najvyššia súťaž vo Švédsku. Klub Vastanfors IF BK je jedným z najstarších vo Švédsku a dýcha z neho dlhá a krásna história. Ľudia v meste veľmi dobre rozumejú bandy hokeju a radi navštevujú domáce zápasy,“ povedal v závere predseda Slovenskej asociácie Bandy Lukáš Vepy.

Eugen Rusnák

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj