Washington 6. apríla 2020 (HSP/RusVesna/Foto:SITA/AP-Bullit Marquez)

Existuje fakt, podľa ktorého každý vysoký dôstojník americkej armády, ktorý sa nemusí zúčastňovať bojových operácii a nič neohrozuje jeho život, má radikálne a neohrozené postoje, ktoré prezentuje pred médiami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Portál RusVesna prináša informáciu, že situácia na americkej lietadlovej lodi Theodor Roosvelt sa v súvislosti s koronavírusom stále zhoršuje. Loď kotví na americkej základni Guam, približne 3 000 námorníkov sa nachádza v karanténe, zvyšných 2 000 nedokáže udržať loď v bojovom nasadení.

Kapitán Brett Crozier informoval o šírení koronavírusu na palube lietadlovej lode otvoreným listom, čo vydráždilo už vyššie spomenutých vysokých amerických dôstojníkov vo Washingtone, ktorí sú v bezpečí na americkom území, ďaleko od nákazy a nič ich neohrozuje. Títo vysokí dôstojníci vo Washingtone  odvolali kapitána Bretta Croziera z jeho veliteľskej funkcie a podľa viacerých indícií z americkej tlače, hrozí Brettovi Crozierovi zarazenie kariérneho postupu.

Ukázalo sa však, že aj Brett Crozier je nakazený koronavírusom, rovnako ako veľká časť dôstojníkov na lietadlovej lodi. Na rozdiel od úradníkov Pentagonu a námorníctva, ktorý leštia kľučky na ministerstve a zviditeľňujú sa na brífingoch pre mainstreamové médiá, je Brett Crozier a jeho dôstojníci v priamom ohrození života.

Podobná situácia bola vo Vietname a dnes je v Iraku, Afganistane či Sýrii. Americkí dôstojníci, ktorí bojujú a riskujú svoje životy na frontovej línii, majú vojny dosť a boli by radi, keby sa vojna skončila. Naopak, vysokí americkí dôstojníci a politici, ktorým nič nehrozí a ktorí vojnu vnímajú ako spôsob obohatenia, na pokračovaní vojny trvajú a tak stále rastú obete najmä v radoch civilného obyvateľstva.

V prípade, keby museli ísť všetky „štábne krysy“ a politici do bojovej línie a ich životy by boli ohrozené, určite by žiadnu vojnu neviedli, pretože sa príliš boja o svoje životy. Front, smrť, zranenia, psychické problémy sú pre plebs, ktorý je tu len preto, aby plnil rozkazy svojich politických vodcov.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.


Hlavným správam


zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.


O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.


Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj