Bratislava 31. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poslanci ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR vypočujú uchádzačov o post ústavných sudcov v pondelok 17. júna. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook člen výboru Ondrej Dostál (SaS)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Pôvodne parlamentný výbor zvažoval aj víkendový termín. Pred poslancov predstúpi dovedna 16 uchádzačov, z ktorých sú iba dvaja nováčikovia. Ostatní sa uchádzali o post už v predošlých troch voľbách. Na Ústavnom súde SR chýbajú stále šiesti sudcovia z trinástich. Národná rada SR bude hľadať ešte šesticu vhodných kandidátov tak, aby na celkovom zozname pre prezidenta bolo 18 mien. Voľba je naplánovaná na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začína 18. júna.

Na verejnom vypočutí sa musia zúčastniť aj tí kandidáti, ktorí už pred výbor predstúpili pred predchádzajúcimi voľbámi, niektorí aj viackrát. Ako nováčikovia sa predstavia iba dvaja – Rudolf Čirč a Peter Kubík. Okrem nových kandidátov sa uchádza o post na košickom súde aj bývalý predseda strany Sieť Radoslav Procházka či štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Edita Pfundtner. Vo štvrtej voľbe bude NR SR hlasovať aj o Kataríne Čechovej, Ladislavovi Duditšovi, Michalovi Ďurišovi, Liborovi Duľovi, Borisovi Gerberym, Martine Jánošíkovej, Štefanovi Kseňákovi, Michalovi Matulníkovi, Petrovi Melicherovi, Zuzane Pitoňákovej, Petrovi Strakovi a Robertovi Šorlovi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj