Ottawa 2. januára 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Islamský duchovný Younus Kathrada hovorí moslimom, že prianie Veselých Vianoce napríklad kolegom je horší hriech ako cudzoložstvo, klamstvo či vražda. Upozorňuje na to portál Breitbart.

Na snímke Younus Kathrada

Videozáznam, ktorý sa objavil na sociálnych médiách a ktorý bol natočený v Medzinárodnom inštitúte pre výskum médií Blízkeho východu vo Washingtone, ukazuje, že Imám Kathrada v kázni moslimskej mládeži vi Victorii v štáte Britská Kolumbia povedal, že s veľkým smútkom sleduje moslimov, ktorí želajú nemoslimom Veselé Vianoce.

“Viete, že musíme byť urazení, keď ľudia hovoria, že uctievajú Ježiša? Alebo keď hovoria, že Ježiš je Boží syn?” Položil otázku islamský duchovný. “Niektorí im v tomto čase hovoria “Veselé Vianoce!” Prečo im to prajeme? Blahoželáme im k zrodeniu ich Pána? Je to pre moslima prijateľné? Schvaľujeme ich presvedčenie?!”

Sheikh Kathrada, ktorého profil na internetovej stránke komunity moslimov v Calgary opisuje ako “komunitného a mládežníckeho aktivistu” z Južnej Afriky ďalej mladým poslucháčom povedal: “Ked sa človek dopustí veľkého hriechu – spácha cudzoložstvo, klamstvo, vraždou… Ak človek robiť všetky tie hlavné hriechy, stále to nie je nič v porovnaní s hriechom blahoželania a pozdravu nemoslimov k ich falošným slávnostiam.”

Canadian Cleric Younus Kathrada: Congratulating Christians for Christmas is Worse than Murder pic.twitter.com/1S73XPjfRk

— MEMRI (@MEMRIReports) 24. decembra 2018

Fundamentálny islamský kazateľ na seba upozornil nedávno vyhláseniami, že moslimovia by nemali “zaobchádzať s nemoslimmi zlým spôsobom”. ” Nehovorím a nikdy som nepovedal, že máte ísť von a len zabíjať ich. Nie! Pretože Allah nám hovorí, aby sme nedovolili nepriateľovi, ktorý môže existovať medzi nami, aby sme k nemu boli nespravodliví. Ale hovorí, aby sme boli spravodliví. ”

Austrálsky šiitský moslim Mohammad Tawhidi, populárny islamský reformátor narodený v Iráne, ktorý oslavuje západnú kultúru, podporuje moslimskú integráciu a schvaľuje vianočné sviatky, vyzval svojich následovníkov na Twitteri, aby šli na Facebookovu stránku spomínaného duchovného a “aby mu zaželali Veselé Vianoce.”

Muslim Shopkeeper Murdered After Wishing Christians Happy Easter https://t.co/4Wnfs271IX pic.twitter.com/pjyGEHl0rB

— Breitbart London (@BreitbartLondon) 26. marca 2016

Zatiaľ čo Kathrada hovorí mladým moslimom na Západe, aby popierali Vianoce, vláda moslimskej väčšiny v Iraku nedávno vyhlásila Vianoce za sviatok a poslala “srdečné želanie kresťanom v Iraku a na celom svete. ”

A po prvýkrát od roku 2011 v konfliktom postihnutej Sýrii, kresťania a moslimovia oslavovali Vianoce v Damasku, Aleppe, Latakii, Tartuse, Homse a Hamaa.


Zdroj