Kanadský denník: V Číne zatkli už tretieho občana Kanady

Peking 19. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)

Kanadský denník National Post v stredu informoval o zadržaní tretieho kanadského občana v Číne, odvolávajúc sa na kanadské ministerstvo zahraničných vecí. Hovorca príslušného rezortu podľa tohto zdroja oznámil, že ministerstvo bolo o zatknutí občana Kanady “upovedomené”

Ilustračné foto

Na brífingu v Pekingu hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun-jing uviedla, že o tejto informácii vedomosť nemá, napísala agentúra Reuters.

Správy o zmiznutí dvoch Kanaďanov – bývalého diplomata Michaela Kovriga a podnikateľa Michaela Spavora – sa objavili začiatkom minulého týždňa po tom, čo v Kanade zatkli začiatkom decembra Meng Wan-čou, finančnú riaditeľku a dcéru zakladateľa čínskeho telekomunikačného gigantu Huawei.

Meng Wan-čou v súčasnosti čaká na výsledok vydávacieho konania do Spojených štátov, kde je obvinená z podvodu súvisiaceho s možným porušením sankcií uvalených Washingtonom na Irán. Až do ukončenia konania nesmie opustiť Kanadu, proti čomu Čína protestuje a žiada jej okamžité prepustenie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj