Kanaďanka Aleksandra Wozniaková ukončila kariéru

Ottawa 20. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Kanadská tenistka Aleksandra Wozniaková oznámila ukončenie profesionálnej hráčskej kariéry

Na snímke Aleksandra Wozniaková

“Uplynulé roky boli pre zdravotné problémy veľmi náročné, ale stále som sa nevzdávala pre moju vášeň k tenisu. Momentálne však moje telo nie je schopné podať stopercentný výkon, a tak nastal čas pohnúť sa iným smerom. Nad týmto rozhodnutím som dlho premýšľala. Teraz som pripravená zažiť v živote niečo nové,” uviedla 31-ročná športovkyňa vo svojom oficiálnom vyhlásení.

Svoj jediný titul na okruhu WTA získala Wozniaková v roku 2008 v americkom Stanforde. V roku 2009 sa pred Roland Garros dostala do finále podujatia vo floridskom Pontra Vedra Beach. Následne sa na antukovom vrchole sezóny v Paríži dostala jedinýkrát v kariére do osemfinále grandslamu. Na domácom turnaji Rogers Cup v kanadskom Montreale sa v roku 2012 sa prebojovala až do štvrťfinále, keď na ceste medzi najlepšiu osmičku zdolala aj Slovensku Danielu Hantuchovú.

Jej rebríčkovým maximom bola 21. priečka, čo z nej robí štvrtú najvyššie postavenú Kanaďanku v histórii. V Pohári federácie zasiahla do 36 stretnutí. Je držiteľkou kanadských rekordov v počte víťazstiev (40), víťazstiev v dvojhre (36) a jej 36 účastí je rovnako rekordných. Informácie priniesla oficiálna stránka WTA.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj