Kamara terčom rasizmu po nepremenenej penalte, klub ho podporil

Londýn 2. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yui Mok/PA via AP)

Anglický futbalový klub FC Fulham podnikne rázne kroky na ochranu svojho hráča Aboubakara Kamaru po rasistických útokoch na jeho adresu. Ofenzívneho hráča “chalupárov” nevhodne kritizovali niektorí ľudia na internete v súvislosti s nepremenenou penaltou v sobotňajšom zápase 20. kola Premier League proti Huddersfieldu (1:0), na zahrávanie ktorej ho nikto neurčil

Futbalista Fulhamu Aboubakar Kamara nepremieňa pokutový kop v sobotňajšom zápase 20. kola anglickej Premier League FC Fulham – Huddersfield Town v Londýne

“Na Aboubakarovom účte na sociálnej sieti sa objavili nevhodné komentáre. Náš klub sa pýši úctou a hrdosťou a odsudzujeme každého, kto stojí za touto odpudzujúcou činnosťou. Neboli to vyjadrenia reprezentujúce fanúšikov Fulhamu, pretože mnohí z nich zverejnili slová podpory pre Aboubakara,” citovala agentúra AP stanovisko klubu.

Dvadsaťtriročný Kamara nepremenil jedenástku v 82. minúte za bezgólového stavu. O víťazstve Fulhamu napokon rozhodol v nadstavenom čase Alexandar Mitrovič, ktorého pôvodne určili aj na penaltu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj