Madrid 1. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Svetová organizácia cestovného ruchu (United Nations World Tourism Organization – UNWTO) sa venovala zoznamu najnavštevovanejších krajín. Úplná výročná správa je zverejnená na oficiálnych internetových stránkach UNWTO.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Vedúcu pozíciu v rebríčku obsadili Francúzsko (93,2 milióna turistov), ​​Španielsko (82,8 milióna), USA (82,2 milióna), Čína (62,9 milióna) a Taliansko (62,1 milióna). Rusko sa umiestnilo na 16. priečke s počtom návštevníkov 24,6 milióna turistov.

Okrem toho odborníci uviedli krajiny, v ktorých bol zaznamenaný najväčší nárast turistického toku. Medzi nimi je na prvom mieste Tadžikistan. V roku 2018 vzrástol tok turistov do krajiny o 190 percent.

Do čela sa tiež dostali Ekvádor (nárast o 51 percent), Egypt (36,8 percenta), Tuvalu (35,5 percenta) a Uganda (31,9 percenta).

Na základe doteraz zverejnených údajov podľa destinácií po celom svete sa odhaduje, že medzinárodné turistické cesty (ide o návštevníkov, ktorí na mieste prenocujú) vzrástli oproti predminulému roku o 6 %.

Výsledok prekročil očakávania Svetovej organizácie cestovného ruchu, ktorá tento ukazovateľ odhadovala pre rok 2018 na úrovni 4-5 percent.

Najväčšiu dynamiku rastu ukázali Stredný východ (+10%) a Afrika (+7%). Miernejší rast bol evidovaný v Ázii, v regiónoch Tichého oceánu a Európy: v všetkých týchto regiónoch bol zaznamenaný rast o 6 percent. Obe Ameriky zlepšili svoje výsledky o tri percentá.

Svetová organizácia cestovného ruchu je špecializovaná agentúra so štatútom OSN a vedúca medzinárodná organizácia v oblasti cestovného ruchu. Jej sídlo je v Madride. Členstvo UNWTO zahŕňa 200 štátov.

Organizácia tradične vydáva časopis Turistický barometer (World Tourism Barometer), ktorý je venovaný výsledkom vývoja svetovej turistiky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj