K útoku na policajnú akadémiu v Bogote sa prihlásili ľavicoví povstalci

Bogota 21. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-John Wilson Vizcaino)

K útoku na policajnú akadémiu v Bogote, ktorý si minulý týždeň vyžiadal 21 obetí, sa prihlásila ľavicová povstalecká skupina Národná oslobodzovacia armáda (ELN)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke polícia pred budovou akadémie

Ústredné velenie povstalcov v pondelkovom stanovisku uviedlo, že útok bol odpoveďou na bombardovanie ich tábora zo strany armády počas nedávno skončeného jednostranného prímeria, ktoré ELN vyhlásila počas Vianoc. Velitelia zároveň vyzvali prezidenta Ivána Duqueho, aby pokračoval v mierových rokovaniach a vyhol sa tak ďalšiemu krviprelievaniu. Duque po útoku požiadal Kubu, aby zatkla desiatich vyjednávačov ELN žijúcich na ostrove, pretože “celej Kolumbii je jasné, že ELN v skutočnosti netúži po mieri”.

Tisíce Kolumbijčanov oblečených v bielom vyšli v nedeľu do ulíc Bogoty, aby protestovali proti terorizmu. Útok na policajnú akadémiu v Bogote si vo štvrtok vyžiadal 21 obetí a desiatky zranených. Bol to najkrvavejší útok v Kolumbii za posledných 15 rokov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj