Brusel 24. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)

Pre Európsku úniu sa rezignáciou britskej premiérky Theresy Mayovej nič nezmení na postoji k brexitu a naďalej bude platiť znenie dohody o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ tak, ako bola podpísaná na summite EÚ v novembri 2018. Uviedol to v piatok predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jean-Claude Juncker

Mayová v piatok oznámila, že 7. júna odstúpi z postu šéfky Konzervatívnej strany. Spresnila, že dočasne zostane vo funkcii premiérky, až kým nebude zvolený nový líder konzervatívcov.

Junckerova hovorkyňa Mina Andreevová v tejto súvislosti upozornila, že šéf exekutívy EÚ prijal Mayovej oznámenie “s emóciami”, ale bez “známok radosti”. Zopakovala jeho vyhlásenie, že lídri členských krajín EÚ už zaujali jasný postoj k dohode o brexite.

Predseda Európskej komisie v správe pre médiá uviedol, že považuje britskú premiérku za “ženu odvahy, voči ktorej prechováva veľký rešpekt”.

Andreevová pred bruselskými novinármi zároveň upozornila, že Juncker bude rovnako rešpektovať aj nového nástupcu Mayovej a nadviaže s ním pracovné vzťahy.

Británia si po dohode s ostatnými členskými štátmi EÚ vyžiadala kompromisný odklad brexitu do 31. októbra tohto roku.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj