Julian Castro kandiduje za prezidenta USA

Washington 13. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:Foto:SITA/AP-Eric Gay)

Demokrati Julian Castro a Tulsi Gabbardová budú kandidovať za prezidenta Spojených štátov. Voľby sa uskutočnia v roku 2020

Na snímke Julian Castro

Štyridsaťštyriročný Castro ohlásil svoje rozhodnutie v sobotu v texaskom meste San Antonio, kde bol v období 2009 až 2014 starostom. V administratíve Baracka Obamu pôsobil ako minister pre bývanie a rozvoj miest. V sobotu tiež predstavil svoj slogan, ktorý znie “Jeden národ, jeden osud”. V prípade úspechu by sa stal prvým prezidentom USA s hispánskym pôvodom.

Tridsaťsedemročná Tulsi Gabbardová potvrdila, že oficiálne ohlási kandidatúru počas nasledujúceho týždňa. Veteránka z Iraku je tiež prvou hinduistkou v Kongrese, kde zastupuje štát Havaj.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj