Juan Guaidó: Zmena režimu vo Venezuele bude výhodná aj pre Rusko a Čínu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Caracas 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Llano)

Zmena venezuelskej vlády bude podľa vodcu tamojšej opozície Juana Guaidóa výhodná aj pre najväčších veriteľov krajiny, ktorými sú Rusko a Čína. V piatok o tom informovala agentúra Interfax

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke z 11. januára 2019 Juan Guaidó

“Čo bude pre Rusko a Čínu najvýhodnejšie, je stabilita krajiny a zmena vlády. Maduro nechráni záujmy Venezuely, on nechráni nikoho záujmy, takže je nevýhodný aj pre tieto krajiny”, vyhlásil Guaidó.

Moskva a Peking sú momentálne najväčším zahraniční podporovatelia režimu prezidenta Nicolása Madura. Guaidó dodal, že opozícia podniká kroky k nadviazaniu kontaktov s nimi.

Rusko a Čína naďalej podporujú Madurovu vládu, a to aj napriek obavám o schopnosť tejto ekonomicky zruinovanej krajiny splácať svoj dlh.

Ešte v sobotu sa objavila informácia, že členovia súkromných vojenských spoločností, ktoré vykonávajú pre Rusko tajné misie, odleteli do Venezuely, aby v súvislosti s protestmi opozície podporovanej Spojenými štátmi zvýšili bezpečnosť tamojšieho prezidenta Nicolása Madura. Predstavitelia Ruskej federácie aj Venezuely túto informáciu dementovali.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj