Bratislava 18. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Jozef Mikloško na sociálnej sieti komentoval volebný výsledok svojho brata – kandidáta Františka Mikloška, ktorý podľa neho nezaznamenal zlý výsledok, keď v prvom kole v sobotu dosiahol podporu 5,72 percent. František Mikloško však po oznámení oficiálnych výsledkov uviedol, že končí svoju politickú kariéru

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo konzervatívec Jozef Mikloško, vpravo Zuzana Čaputová

Jozef Mikloško sa na Facebooku vyjadril na adresu politikov, ktorí tesne pred voľbami verejne útočili na adresu jeho brata. Mal pritom na mysli najmä predsedu KDH Alojza Hlinu.

“Ak dnes niekto útočí na Mikloška, ničí tým odkaz, za ktorým stojí 120-tisíc voličov. To nie je cesta k väčšine, to je cesta k väčšiemu rozkladu a ničenie – z pohľadu našich dejín – dôležitej kolakovičovskej tradície,” uviedol František Mikloško.

Budúcnosť podľa neho nemusí vyzerať len lepšie, ale aj horšie. “Pozrite sa na stav našej cirkvi. Pozrite sa na naše strany. Alebo si predstavte, čo by znamenalo, ak by boli voľby bez nášho kandidáta, prípadne by nejaký stranícky káder stihol odstúpiť a podporiť kandidáta, ktorý napokon tiež odstúpil. V prezidentskom úrade bude pokračovať duch pána Kisku,” dodal Mikloško.

Mikloško v nedeľu po oznámení prvých výsledkov na sociálnej sieti uviedol, že výsledok Františka Mikloška “zasa nie je až taký zlý, aby si z neho robil Alojz Hlina srandu”.

“”Nemám čas, aby som odpovedal na jeho status, ktorý nemá ani hlavu ani pätu. Nedá sa všetkých iba urážať a “vzbudzovať emócie” iba vyvolávaním škandálov. Poučovať nezávislého kandidáta, ktorého volilo 49% ľudí z KDH je sebavražedná metóda.”

Predsedníctvo KDH plné mladých ľudí podľa Mikloška “mlčí a teda svedčí”. “S nie všetkými Ferovými názormi súhlasím, ale bol by to prezident, ktorý ma za sebou dlhú rovnú cestu.”

Zazlievam mu, že nepodporil v druhom kole Šefčoviča. Teraz budeme mať za prezidentku zen budhistku, s veľmi liberálnymi názormi a nejasnou finančnou podporou. Ferov odchod z politickej scény so 100-krát menším rozpočtom bol však dôstojný, napriek nedôstojnému článku predsedu KDH.”

Mikloško sa následne vyjaril aj ku kampani kandidátov pravice Zuzany Čaputovej a Roberta Mistríka, ktorý sa pred voľbami vzdal v prospech kandidátky Progresívneho Slvovenska.

“To, že pán Mistrík sa vzdal 675-tisíc eur, len tak hala-bala, je veľmi divné. To, že ho KDH, vlastne len časť predsedníctva náhle podporilo je ešte divnejšie. Darmo na Rade KDH členovia navrhovali zmenu, ako prvé sa hlasovalo o uznesení predsedníctva, ktoré sa zmenilo akosi rýchlo,” poznamenal Mikoško.


Zdroj