Washington 19. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že kandidát na budúceho britského premiéra Boris Johnson by na tejto pozícii “odvádzal skvelú prácu”. Trumpovo vyjadrenie prišlo po ich štvrtkovom telefonickom rozhovore, informovala agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

“Mám ho rád. Včera som s ním hovoril,” povedal Trump novinárom z Oválnej pracovne Bieleho domu. “Bude odvádzať skvelú prácu. Vychádzame spolu dobre,” dodal Trump.

Bývalý starosta Londýna Boris Johnson, známy tiež z tzv. brexitovej kampane za vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie, je momentálnym favoritom na funkciu predsedu Konzervatívnej strany a zároveň britského premiéra. Vyplýva to z jedného z posledných prieskumov, ktoré zverejnila spravodajská webová stránka ConservativeHome.com. Johnsona podľa prieskumu podporuje viac ako 70 percent straníckych voličov.

Hlasovanie o novom predsedovi konzervatívcov, o ktorom rozhoduje v korešpondenčnom hlasovaní približne 160.000 členov strany, sa ukončí 22. júla. Meno novozvoleného lídra bude oficiálne vyhlásené nasledujúci deň.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj