Jirka sa v príprave Crvenej zvezdy ukazuje v dobrom svetle

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Belehrad 1. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Mimo ihriska plachý chlapec, no keď si obuje kopačky, mení sa na futbalovú šelmu. Takto zhodnotil doterajšie počínanie slovenského mladíka Erika Jirku v srbskom klube Crvena zvezda Belehrad tamojší web telegraf.rs

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Erik Jirka

Dvadsaťjedenročný Trnavčan sa zatiaľ v zimnej príprave svojho nového zamestnávateľa ukazuje v dobrom svetle a dáva zabudnúť na medzi fanúšikmi obľúbeného Nemanju Radonjiča, ktorý pred niekoľkými mesiacmi zamieril do francúzskeho Olympique Marseille.

Jirka sa dohodol na prestupe do Belehradu už minulý rok v lete. Do zimy však ešte zostal na hosťovaní v trnavskom Spartaku, s ktorým sa predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy. Na nové pôsobisko si zvyká pomerne rýchlo, čo potvrdil aj najskúsenejší hráč Crvenej zvezdy Nenad Milijaš. “Pokiaľ ide o komunikáciu, rozumie nám všetko. Všetci sme ho na začiatku dobre prijali a momentálne už pôsobí dojmom, akoby bol s nami už poriadne dlho,” vyhlásil 35-ročný stredopoliar so skúsenosťami z anglickej Premier League či ďalekej Číny, ktorý si zahral aj na MS 2010 v JAR. “Posilnili sme sa dobre, naši funkcionári odviedli kvalitnú prácu,” nadviazal tréner belehradského tímu Vladan Milojevič.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj