Auckland 2. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-John Minchillo)

Úvodné kolo na tenisovom turnaji WTA v novozélandskom Aucklande prinieslo divákom atraktívne stretnutie medzi bývalými svetovými jednotkami Američankou Venus Willimsovou a Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska

Na snímke americká tenistka Venus Williamsová

Tridsaťosemročná Williamsová sa po viac ako dvoch hodinách tešila z víťazstva po výsledku 6:3, 1:6, 6:3, keď jej patrili posledné štyri hry v zápase. Sedemnásobná grandslamová víťazka V. Williamsová triumfovala nad Azarenkovou prvýkrát za uplynulých päť rokov.

“Nebolo to vôbec ľahké. Možno jeden z najnáročnejších zápasov v 1. kole, aké som kedy odohrala. Má mnoho skúsenosti a išlo o prvý zápas sezóny. Mojim cieľom bolo dostať sa cez prvé kolo, keďže sa blíži Australian Open a práve pred ním potrebujem mať takéto stretnutia za sebou,” povedala po stretnutí V. Williamsová, cituje ju portál wtatennis.com.

Úvod zápasu patril americkej tenistke, keď jej patrilo päť zo šiestich úvodných hier v prvom sete. Následne sa hra vyrovnala a Azarenková sa dokázala vrátiť do stretnutia. “Povedala by som, že postupom času klesla úspešnosť môjho prvého podania a ona začala robiť menej chýb. Nás renking možno nie je vysoký, ale to neznamená, že nepredvádzame kvalitný tenis,” dodala staršia zo sestier Williamsových.

Dvojnásobnej víťazke Australian Open Azarenkovej patril druhý set, v ktorom trafila šesť zo svojich deviatich es. Odvrátila v ňom všetkých sedem brejkbalov a dokonca v treťom sete mala dvakrát brejk k dobru. Ako rozhodujúca sa ukázala šiesta hra rozhodujúceho dejstva, v ktorej Bieloruska pri svojom podaní nevyužila vedenie 40:0. Američanka otočila skóre v geme, vyrovnala na 3:3 a vo svoj prospech získala aj posledné tri gemy v stretnutí.

V 2. kola čaká Venus súboj s krajankou Lauren Davisovou. “Je veľmi talentovaná a má tu za sebou skvelé leto. Bude to náročný zápas, mám veľký rešpekt voči jej hre. Budem sa snažiť uspieť a postúpiť do ďalej,” dodala na záver Williamsová.