Bratislava 13. augusta 2019 (HSP/SITA-Braňo Bibel)

Vraj sa od čias, keď bol mladý a pochabý, zmenil. Dá sa tomu veriť? Čo hovorí o vývoji či zmene osobného smerovania nádejného budúceho predsedu vlády Michala Trubana napríklad jeho najnovšie tetovanie?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Michal Truban

Všetci teraz riešia jeho drogy, o ktorých jeho tieňový minister pre drogové záležitosti Martin Poliačik hovorí, že sú absolútne normálnou súčasťou života. Michal Truban však tvrdí, že drogy sú dávna minulosť, že on sa odvtedy radikálne zmenil. Je to naozaj tak? Pozrime sa na inú vec, ktorá by mohla signalizovať, že sa naozaj zmenil: na jeho tetovania.

Prvé tetovanie si dal urobiť v treťom ročníku na vysokej škole, vo veku 23 rokov. Prečo si ho dal vlastne urobiť? Hovorí: „Dal som si ho vytetovať, aby som mal pamiatku. Má mi pripomínať, že aj keď som dospelý alebo starší, nezabudnem, čím som bol. Keď budem starý foter poúčať svojho mladého, tak mi povie: Nerozprávaj a pozri sa na svoju ruku.“ Tetovanie je urobené zámerne tak, aby sa nedalo skryť ani pod rukáv košele či saka.

Čo o ňom vypovedá takéto uvažovanie? Niekto by v ňom mohol vidieť určitú aroganciu Trubana 23-ročného voči Trubanovi 60-ročnému, pretože bez toho, aby vedel ako a prečo uvažuje 60-ročný človek, v podstate mu týmto spôsobom hovorí: „ja som múdry, a ty si hlúpy.“

Zaujímavé však je niečo iné. Čo zobrazuje to tetovanie? Je to viacmenej abstraktný „biomechanický“ obrázok v štýle H. R. Gigera, švajčiarskeho okultistického maliara, ktorý bol prominentným stvárňovateľom satanistickej tematiky a symboliky. Truban neraz vyjadril svoj hlboký obdiv k tvorbe tohto umelca, ktorého tvorba je démonická, strašidelná, plná satanistických symbolov a výjavov.

O tom, ako to brali jeho rodičia, hovorí: „Vtedy som už žil mimo domova, tak to (rodičia) brali, že mi ešte stále prepína, ale nemali s tým problém.“ A čo na to ostatní, napríklad obchodní partneri? V roku 2015 to okomentoval: „Ja som si to práveže vždy vychutnával, keď som sa na rôznych stretkách bavil s biznismenmi, ako sa naň pozerali. Náš (internetový) biznis je iný. Nie je to finančný sektor, nie som investor ani bankár. V nejakej korporácii by to možno bol problém, no ja som bol vždy v slobodnejšom prostredí.“

Koncom roka 2018 mu pribudlo tetovanie aj na druhej ruke. Pár mesiacov sa rozhodoval, aký motív zvoliť, a nakoniec si vybral meditujúceho Votrelca, známu strašidelnú postavu z hororu „Votrelec“, ktorej autorom bol opäť satanistický umelec H. R. Giger. Zdôvodnil to nasledovne: dal si ho vraj urobiť preto, aby „nikdy nezabudol, aká dôležitá je rovnováha a aká je tenká hranica medzi dobrom a zlom“.

Je to teda len necelý rok od chvíle, keď si dal urobiť toto druhé satanistické tetovanie. Bolo to v čase, keď už predpokladal, že ako vrcholový politik by sa mal zúčastňovať aj slávnostných podujatí s účasťou cirkvi, napríklad v kostole, a stretávať sa aj s ľuďmi (napríklad) ako pápež či britská kráľovná.

Samozrejme, tetovania sú jeho súkromnou vecou, hoci politik musí očakávať, že aj jeho súkromné veci budú predmetom verejného záujmu. Ale môže nám to niečo naznačiť, ak si kladieme otázku, či sa Truban od svojich „feťáckych“ čias naozaj zmenil, či dozrel na funkciu predsedu vlády, ktorý má robiť najvážnejšie štátnické rozhodnutia.

„Sám som zvedavý po koľkých rokoch a čo si budem chcieť dať vytetovať po politike. Nejaké tipy? ? “ pýta sa Michal Truban na svojej stránke. S politikou síce zatiaľ ešte neskončil, ale niet pochýb, že naši čitatelia mu iste už teraz veľmi ochotne a veľmi dobre poradia.

Ivan Lehotský

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj