Bratislava 1. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-František Iván)

Vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha vo svojej pravidelnej rubrike na sociálnej sieti odpovedá na dotazy veriacich. Tento raz vysvetlil, ako je to so krstmi párov, z ktorých jeden je kresťan a druhý moslim.

Na snímke vladyka Milan Chautur

Je možné dať pokrstiť dieťa, ak matka je kresťanka a otec je moslim? Teda nežijú spolu v sviatostnom manželstve? Je nutný aj súhlas od otca dieťaťa ku krstu? Zaznela otázka na facebookovej stránke gréckokatolíckeho biskupa Chatura.

“Otázkou je, či otec ako moslim súhlasí s krstom dieťaťa, lebo obom rodičom Boh zveruje ich dieťa, preto je správne, keď otec o tom vie, a rešpektuje to. Lebo tu nejde len jednorazovo o krst, ale aj o všetko, čo s tým súvisí: kresťanská výchova, modlitba, prijímanie sviatosti, účasť na bohoslužbách, život podľa kresťanských zásad, pôst, spoločenstvo Cirkvi…”

“Lebo krst stojí na začiatku, po ktorom má nasledovať kresťanský život so všetkým, čo k nemu patrí, lebo ináč sa nám stane len “veľkou výčitkou” toho, že sme čosi posvätné prijali, za čo budeme pred Bohom niesť aj svoju zodpovednosť,” odpovedal na otázku Vladyka Milan Chautur.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.