Bratislava 27. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Ak prídu národne orientovaní voliči v dostatočnom počte k druhému kolu volieb, kandidátka jednej zaoceánskej ambasády, mimovládok, masmédií a bratislavskej kaviarne určite prehrá. Režiséri hry to veľmi dobre vedia a pochopili správne, čo treba urobiť: zaplaviť internet výzvami, aby vlastenci nešli voliť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Preto nastala chvíľa, keď bolo treba nasadiť trolov: zaplaviť diskusný priestor znechutenými pózami, že ísť voliť v druhom kole znamená podporovať oligarchov, že kandidáti sú rovnakí, že obaja predstavujú rovnaké zlo, že sú dohodnutí a podobne. A je pochopiteľné, že takouto psychózou strhnú aj časť ostatných, ktorí nemali čas, možnosť alebo chuť sa vecou hlbšie zaoberať.

A tento frontálny útok trolov môžeme v priamom prenose pozorovať aj v diskusiách na našom portáli: vyrojili sa tu desiatky diskutujúcich s neznámymi menami, ktorí takmer až agresívnym spôsobom apelujú na voličov, že voliť menšie zlo bude zrada pôvodných ideálov, že k voľbám môžu ísť len ľudia narušení a smerácki poskokovia, že účasťou na druhom kole človek legalizuje všetky hriechy súčasnej koalície. A podobné hrubšie či rafinovanejšie, síce nelogické, ale o to sugestívnejšie apely na psychiku neistého občana.

Volebná matematika je jasná: ak sa tých 25 percent ľudí, ktorí volili Harabina a Kotlebu, v sobotu zdvihne a pôjde voliť aj v druhom kole, tak zmenia výsledok volieb. Ak neprídu, tak sa stane skutočnosťou to, na čo sa tešia mimovládky, veľvyslanectvo, kaviareň a veľké médiá. Chceme chobotnici tú radosť dopriať? Necháme sa popliesť trolmi a ostaneme doma, aby sa veľká manipulačná akcia za rekordné peniaze podarila?

Ivan Lehotský


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj