Bratislava 26. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Všetky jaskyne ostávajú až do odvolania pre verejnosť zatvorené. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Anna Weissová. Rozhodol o tom generálny riaditeľ ŠOP Martin Lakanda a krízový štáb. Ten pôvodne 11. marca rozhodol, že jaskyne budú pre verejnosť uzatvorené do 24. marca. V dôsledku stále hroziaceho šírenia nákazy koronavírusu aktuálne predĺžil platnosť opatrení na neurčito

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody SR Martin Lakanda

V obmedzenom režime funguje aj samotná ŠOP a všetky jej organizačné zložky. Pre verejnosť tak platí zákaz vstupu do budov ŠOP a rovnako aj do budov správy národných parkov aj chránených krajinných oblastí. „Krízový štáb ŠOP SR rozhodol o zákaze vstupu do všetkých jej budov cudzím osobám a zároveň upravil pracovnú prevádzku všetkých organizačných útvarov ŠOP SR tak, aby bol zabezpečený nerušený chod organizácie v maximálnej možnej miere. Kontakt s našimi pracovníkmi je možný výlučne telefonicky alebo e-mailom,“ uviedla pre agentúru SITA Weissová.

V obmedzenom režime funguje aj samotné Ministerstvo životného prostredia (MŽP). Podateľňa MŽP je v pracovných dňoch otvorená od 8:00 do 10:00. Jeho odborná organizácia – Slovenský agentúra životného prostredia (SAŽP) bude s verejnosťou naďalej komunikovať prostredníctvom telefonickej a mailovej komunikácie. O obmedzení prístupu občanov a uzatvorení svojich pracovísk v Bratislave, Banskej Bystrici, Prievidzi, Žiline a Zemianskej Olči rozhodla ešte 16. marca.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 226 prípadov koronavírusu.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj