Košice 13. februára 2019 (HSP/Foto:Knižnica pre mládež Košice)

Knižnica pre mládež mesta Košice má 5 mimoškolských pobočiek. Práve tie počas jarných prázdnin otvoria svoje brány všetkým prázdninujúcim školákom, ktorí sa rozhodnú voľný čas stráviť v príjemnom prostredí knižnice

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Plagát

V rámci prázdninového programu knižnica ponúka zábavné dopoludnia, od 18. – 22. februára, od pondelka do piatku vždy v čase od 10.00 – 12.00 hodiny, kedy budú v jej mimoškolských pobočkách prebiehať tvorivé dielne, zábavné čítania, súťaže a k dispozícii budú stolové spoločenské hry.

Okrem týchto prázdninových dopoludní máme naplánovanú našu čoraz obľúbenejšiu BABY knižnicu vo štvrtok od 9.00 – 11.00 hod. v LitParku, ktorá je  zameraná na aktivity pre mamičky s malými deťmi.

Zároveň LitPark ponúka výstavu 100 rokov českého komiksu – Medzitým na inom mieste, ktorá dáva naozaj jedinečnú príležitosť nahliadnuť do českých komiksových dejín a spoznať tak diela najvýznamnejších autorov komiksovej scény 20. a 21. storočia“, hovorí o plánoch na jarné prázdniny v knižnici Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky knižnice a zároveň pozýva na jednu programovú novinku.

„Aby sme našich čitateľov aj trochu motivovali k záujmu o ďalšie pobočky v meste, rozhodli sme sa otestovať horúcu novinku, Potulky s knižnicou.Ako sme to vymysleli? Je päť prázdninových dní a my máme rovnaký počet mimoškolských pobočiek. Každého čitateľa, ktorý počas prázdnin navštíviť všetky naše mimoškolské pobočky sa chystáme odmeniť.“

Ak sa teda chcete uchádzať o prázdninové darčeky, mali by ste sa v rámci jarných prázdnin zastaviť v týchto piatich pobočkách knižnice a svoju návštevu si nechať potvrdiť.

„Pre tento účel sme vytvorili návštevnícky letáčik, ktorý informuje nielen o adrese a otváracích časoch pobočiek počas jarných prázdnin, ale je tam priestor na odtlačky pečiatok, kam knihovníčky budú potvrdzovať návštevy. Letáčiky budú už prvý prázdninový deň, teda od pondelka 18. februára 2019, na pultoch mimoškolských pobočiek knižnice. A kto sa preukáže kompletne vyplneným letáčikom s piatimi pečiatkami, automaticky získava odmenu. Čitatelia si ju môžu vyzdvihnúť v centrálnej pobočke, v LitParku na Kukučínovej ulici, najneskôr však do konca marca.“

Zámerom akcie Jarných potuliek s knižnicou je dostať do povedomia čitateľov, že s platným čitateľským preukazom môžu navštevovať naozaj ktorúkoľvek z pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice, pretože im jeden a ten istý preukaz platí rovnako v každej z nich.

Viac informácií o programe a mimoškolských pobočkách na www.kosicekmk.sk


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj