Bratislava 9. októbra 2019 (HSP/Foto:SITA-Tomáš Somr)

Predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka sme sa spýtali na jeho názor na najnovšie dianie na politickej scéne. Zaujímavé to je najmä v strane SaS: po vylúčení Galka a Rajtára z volebnej kandidátky a po vylúčení Blahovej zo strany uvažujú o opustení poslaneckého klubu aj ďalší poslanci

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Dušan Jarjabek

Hlavné správy: Ako hodnotíte najnovšie dianie na politickej scéne? Voľby sa blížia a niektoré strany sa rozpadajú…

Jarjabek: Vznikol tu pozoruhodný nový terminus technicus: „toxická osoba“. Ale ešte zaujímavejšie je, čo sa udialo v strane SaS. To, že bol niekto takýmto spôsobom vylúčený zo strany, a dokonca predsedníčka poslaneckého klubu, to sa v novodobej histórii Slovenskej republiky ešte nestalo. Naposledy sa to stávalo v rokoch 1968 alebo 1969, keď sa robili previerky v Komunistickej strane Československa.

Hlavné správy: Myslíte si, že je možné porovnávať dianie v modernej demokratickej strane Sloboda a Solidarita a v Komunistickej strane Československa zo 60. rokov?

Jarjabek: Vôbec neviem, je mi to úplne jedno, aké tam majú pomery. Ale prajem im, aby sa do parlamentu nedostali, lebo si to nezaslúžia. Taliani na to majú slovný zvrat „non sono abbastanza maturi“: nie sú dostatočne zrelí. A títo ľudia nie sú dostatočne zrelí na to, aby boli v parlamente.

Ivan Lehotský

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj