Nitra 1. júna 2019 (HSP/Foto: Ľudmila Synaková)

Každoročne na jar obdivujeme Ulicu Fraňa Mojtu, ktorá je po oboch stranách lemovaná nádhernými ružovými kvetmi japonských čerešní. Na stretnutí primátora Mareka Hattasa s veľvyslancom Japonského cisárstva Junom Shimmim, ktorý zavítal do Nitry, rezonovala téma stého výročia od nadviazania diplomatických vzťahov medzi Japonskom a Slovenskom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Veľvyslanectvo plánuje osláviť toto významné výročie prostredníctvom množstva podujatí, približujúcich japonskú kultúru ľuďom na Slovensku. Okrem iných akcií nám japonská strana ponúkla v rámci kampane Rozkvitnuté Slovensko výsadbu päťsto sakúr – japonských čerešní a to na pamiatku jubilejného roku 2020. Presný výber lokality bude ešte témou debaty odborníkov, avšak prvé úvahy hovoria o mestskom parku, prípadne na pobreží rieky Nitry.

Na stretnutí nechýbali riaditelia japonských firiem SIIX a G-TES Saitó, sídliacich a podnikajúcich v Nitre. Obaja prisľúbili finančnú podporu realizácie zámeru výsadby stromov sakúr. Okrem Nitry japonskými čerešňami rozkvitnú aj mestá Bratislava, Košice a Banská Bystrica.

Ľudmila Synaková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj