Japonské médiá o znovuzrodení ruského rybného priemyslu

Vladivostok 17. decembra 2018 (HSP/Foto: TASR- František Iván)

Po kríze v 90. rokoch Rusko úspešne obrodzuje svoje rybné odvetvie. V roku 2016 dosiahol výlov morských plodov 4,95 miliónov ton, čím obsadilo šieste miesto na svete, píšu noviny Asahi Shimbun. Autor článku podotýka, že potenciál Ruska vo výlove rýb stále nie je naplno využitý

Ilustračné foto

V textoch sú aj údaje, že socialistické Rusko (RSFSR) v druhej polovici 80. rokov lovilo vyše 8 miliónov ton, čím bolo tretie vo svete. Po rozpade ZSSR sa rybný priemysel štátu ocitol v chaose. Výsledkom bolo, že výlov rýb Ruskom v roku 2004 predstavoval len 3,06 milióna ton, čo bola 12. pozícia na svete.

Za desať rokov sa teda výlov rýb zvýšil 1,5 krát, avšak zisk z tejto činnosti 5-krát. Výlov morských plodov sa zo 70-percent uskutočňuje na Ďalekom východe. Nedávno prišli z Ruska správy, že cena červeného kaviáru klesla na polovicu.

Podľa vz.ru, srspol.sk


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj