Trnava 25. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Tieto slová kedysi dávno vyriekol antický filozof Herakleitos z Efezu. Slovenský futbalista Marek Janečka si však jeho radu nezobral k srdcu a počas zimy už tretíkrát prestúpil do Spartaka Trnava. V klube pôsobil už v rokoch 2012-2015 i v roku 2015

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke nová posila Marek Janečka

Teraz je však situácia v klube diametrálne odlišná ako bola pri jeho prvých dvoch účinkovaniach v drese “andelov”. Z Trnavy počas zimy odišlo veľké množstvo hráčov, funkcionárov aj tréner.

“Prišiel som do Trnavy už tretíkrát, sám som neveril, že by sa to mohlo stať. Situácia sa však vyvinula tak, ako sa vyvinula. Neváhal som preto a rád som sa do Trnavy opäť vrátil a veril som, že to môže fungovať. Rozprával som sa s funkcionármi klubu a vedel som približne, kto všetko je na odchode i kto zostane,” uviedol 35-ročný defenzívny univerzál, ktorý oba zápasy jarnej časti sezóny 2018/2019 absolvoval v pozícii stredopoliara.

Spartak najprv remizoval v Žiline 1:1, počas uplynulého víkendu zdolal Dunajskú Stredu 3:1. Štyri body z úvodných dvoch zápasov zrejme čakal málokto. “Je pre nás veľmi dôležité, že zostal Erik Grendel, ktorý je veľmi dôležitý pre hru Spartaka. Je to dôležitý článok našej kabíny. Prišiel David Depetris, ktorý je na našu ligu vynikajúci útočník. Dokopy sa dáva slušná partia, a to je niekedy viac ako individuality,” tvrdí Janečka.

Trnava “sfúkla” Dunajskú Stredu pomerne suverénnym spôsobom, gólový rozdiel mohol byť pokojne aj vyšší. Rodák z Levoče však nesúhlasí, že by sa víťazstvo rodilo jednoducho. “Tento triumf nás stál veľké množstvo síl. Chceli sme dobre brániť a skórovať z brejkov, to sa nám aj podarilo, ale následne sme inkasovali. Našťastie nás to nepoložilo. V druhom polčase sme dvakrát skórovali a mohli sme pridať aj ďalšie góly do otvorenej obrany súpera,” opísal zisk dôležitých troch bodov matador v drese FC Spartak.

“Červeno-čierni” sa vďaka famóznemu vstupu do jarnej časti prebojovali, napriek mimoriadne náročnému žrebu, na vytúžené šieste miesto, ktoré zaručuje účasť v nadstavbovej skupine o titul. Do konca základnej časti však stále zostávajú dve kolá. Spartak sa ešte stretne v prestížnom súboji odvekých rivalov so Slovanom Bratislava a na záver so Sereďou. “Z víťazstva nad DAC sa budeme tešiť ešte jeden či dva dni a potom nás čaká dôležitý zápas. Myslím si, že k tomu sa nemusím bližšie vyjadrovať, všetci vedia, o aký zápas ide. Neprehrali sme v Žiline, vyhrali sme doma s Dunajskou Stredou. Verím, že dobrá nálada nám zostane aj po zápase so Slovanom, hoci bratislavský klub má momentálne najlepšie mužstvo v lige, ale verím, že sa zodpovedne pripravíme a uvidíme, ako to dopadne,” uviedol niekdajší hráč českej Karvinej či nemeckého Rostocku.

Tabuľka Fortuna ligy 2018/2019 je vyrovnaná a Spartak stále nemá istý prienik medzi elitné sexteto tímov. Rovnaký počet bodov ako “andeli” majú aj Nitra a Sereď. “Treba krotiť eufóriu, pretože stále do konca zostávajú dve kolá a môže sa stať, že v prvej šestke na konci základnej časti nebudeme figurovať,” uzavrel Marek Janečka.


Zdroj