Bratislava 20. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)

Osobitný vyslanec Európskej únie (EÚ) pre podporu náboženskej slobody vo svete Ján Figeľ nepožiadal o pridelenie ochranky. Uviedol to v reakcii na informácie z brannobezpečnostného parlamentného výboru, kde hovorili, že aj on požiadal o ochranku. Poslanci sa téme venovali preto, že riešili ochranku expremiéra Roberta Fica

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ján Figeľ

“Ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD) som 7. mája iniciatívne informoval o aktuálnej situácii okolo pakistanskej kresťanky Asie Bibi, ktorá v ten deň pricestovala do Kanady. Vzhľadom na vážnosť doterajších udalostí okolo jej prípadu som takéto informovanie považoval za zodpovedné a preventívne konanie. O pridelenie ochrany som nepožiadal,” vyhlási Figeľ.

Saková ho, ako tvrdí Figeľ, dala do priameho kontaktu s Úradom na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií. “Svoje poznatky som 13. mája objasnil priamo vedeniu úradu. Je na kompetentných orgánoch, aby bezpečnostnú situáciu a riziká v súvislosti s medzinárodným terorizmom monitorovali, vyhodnocovali a včas prijímali potrebné opatrenia,” doplnil Figeľ.

Expredseda KDH tiež uvádza, že vzhľadom na jeho medzinárodné pôsobenie od roku 2016 a prácu na citlivých prípadoch prenasledovaných osôb v zložitých pomeroch niektorých štátov sa opakovane dostal do pozornosti militantných extrémistických skupín.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj