Bratislava 28. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)

Basketbalový svet v týchto dňoch smúti za jednou z najväčších postáv v histórii tohto športu Kobem Bryantom. Jeho smrť výrazne zasiahla aj LeBrona Jamesa, ktorý sa po oznámení tejto správy rozplakal. Až deň po leteckej tragédii sa odhodlal napísať príspevok na sociálnej sieti facebook, hoci sa mu to nerobilo vôbec ľahko. James mal s Bryantom blízky vzťah a v organizácii Lakers sa stal jeho nástupcom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hráč Los Angeles Lakers LeBron James

„Kamarát, sedím tu a snažím sa niečo napísať v tomto príspevku, ale vždy, keď sa o to snažím, začnem plakať a iba rozmýšľam o tebe ‘Gigi’ – o našom priateľstve, pute a bratstve. V nedeľu ráno som počul tvoj hlas, keď som odchádzal z Philadelphie naspäť do Los Angeles. Nemyslel som si, že to bude naša posledná konverzácia. Som zlomený a zničený. Mám ťa rád, brat môj. Moje srdce je teraz s Vanessou (Bryantova manželka, pozn.) a vašimi deťmi,“ napísal James na facebooku.

„Sľubujem ti, že budem pokračovať v tvojom odkaze. Znamenal si veľmi veľa pre nás všetkých, špeciálne v organizácii Lakers. Je mojou povinnosťou, aby som pokračoval. Prosím, daj mi silu z nebies a dávaj na mňa pozor. Je toho oveľa viac, čo by som chcel povedať, ale teraz to nemôžem urobiť, pretože sa nemôžem cez toto preniesť. Kým sa znova nestretneme,“ uviedol v druhej polovici svojho statusu 35-ročný rodák z Akronu.

Zaujímavosťou je, iba niekoľko hodín pred smrťou Kobeho Bryanta ho James prekonal v počte nastrieľaných bodov v NBA. Práve päťnásobný šampión NBA a dvojnásobný olympijský víťaz bol Jamesovým veľkým vzorom. „Iba som počúval, čo hovorí. Zapamätal som si najmä to, že ak chcem patriť k najlepším, musím najprv odviesť poriadnu prácu,“ zaspomínal si James na prvé stretnutie s Kobem Bryantom, ktorý už ďalšie cenné rady nebude mať možnosť rozdať.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj