Izraelský prezident formálne vymenoval Netanjahua za premiéra

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Jeruzalem 18. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Izraelský prezident v stredu po štvrtý raz v rade formálne vymenoval Benjamina Netanjahua za premiéra. Oficiálne sa tým začal proces, ktorý by mal v nadchádzajúcich týždňoch vyústiť do vzniku novej vlády s prevahou náboženských a nacionalistických strán. Prezident Reuven Rivlin poveril Netanjahua zostavením vládnej koalície do 42 dní

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Tento krok sa očakával, keďže Netanjahuova strana Likud spolu so svojimi pravicovými spojencami získala v minulotýždňových parlamentných voľbách majoritu v izraelskom 120-člennom parlamente. Ak Netanjahu v stanovenom termíne nezostaví vládu, dostane šancu jeho opozičný rival Benny Ganc z centristickej strany Modrá a biela.

V prípade zostavenia vlády by sa Benjamin Netanjahu stal v priebehu niekoľkých mesiacov najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom, keď by prekonal zakladateľa Izraela Davida Ben-Guriona.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj