Izraelský exminister obvinený zo špionáže pre Irán si odsedí 11 rokov

Jeruzalem 9. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Izraelské ministerstvo spravodlivosti oznámilo, že dosiahlo dohodu o vine a treste s bývalým vládnym ministrom obvineným zo špionáže pre znepriatelený Irán. Ministerstvo v stredajšom stanovisku uviedlo, že Gonen Segev si odsedí 11 rokov po tom, čo sa priznal k špionáži a poskytnutiu informácií nepriateľovi. Dohodu predložia sudcovi vo februári, žiadne ďalšie detaily nie sú známe

Na snímke Gonen Segev

Segev čelil obvineniam z toho, že poskytol Iránu informácie o “energetickom trhu a bezpečnostných lokalitách v Izraeli”. Segev pôsobil ako minister energetiky a infraštruktúry za vlády premiéra Jicchaka Rabina v polovici 90. rokov. Zatkli ho už v roku 2004, keď sa pokúšal prepašovať 32-tisíc tabliet extázy z Holandska do Izraela na expirovaný diplomatický pas, za čo si trest už odsedel. Opätovne ho zatkli v máji 2018 a následne obvinili zo špionáže pre iránske spravodajské služby.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj