Jeruzalem 13. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)

Izraelská armáda uzavrela vo štvrtok mesto Ramalláh na okupovanom západnom brehu Jordánu a vyslala tam posily po tom, ako v tejto oblasti krátko predtým zastrelil palestínsky ozbrojenec dvoch Izraelčanov. “Všetky vstupy a výjazdy z mesta sú uzatvorené. Vykonávame prehliadky,” povedal novinárom hovorca armády Jonathan Conricus. Armáda prisľúbila, že “teroristu” nájdu

Ilustračné foto

Pri streľbe, ku ktorej došlo neďaleko židovskej osady Ofra, zahynuli dvaja Izraelčania, ďalšie dve osoby – muž a žena, utrpeli vážne zranenia a previezli ich do nemocnice.

Očití svedkovia uviedli, že páchateľom bol neznámy muž, ktorý na autobusovej zastávke vystúpil z auta a začal strieľať. Následne z miesta činu ušiel.

Miesto, kde k streľbe došlo, je dôležitým dopravným uzlom nachádzajúcim sa približne dva kilometre od Ofry, ktorá leží severne od izraelskej metropoly Jeruzalem.

Palestínske islamistického hnutie Hamas privítalo štvrtkový útok. Zároveň sa prihlásilo k zodpovednosti za dva iné nedávne útoky na západnom brehu Jordánu, ktoré si vyžiadali životy troch Palestínčanov. Ozbrojené krídlo Hamasu ocenilo dvoch svojich “bojovníkov”, ktorí uskutočnili separátne útoky v rozmedzí dvoch mesiacov predtým, ako ich v noci na štvrtok zabili izraelské sily, informovala agentúra AFP.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj