Jeruzalem 11. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Flickr)

Letectvo Izraelských obranných síl zaútočilo na objekty skupiny Hamas v Pásme Gazy. Útok vykonali po tom, čo včera z Pásma Gazy vystrelili dve rakety na izraelské územie. O bojoch informuje tlačové oddelenie izraelskej armády

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V reakcii bojové letectvo Cahal (pozn. hebrejský akronym Izraelových obranných síl) zaútočilo na 15 cieľov na severe a v centre pásma, išlo o zbrojné preteky, niekoľko komplexov námorných síl a útočný tunel patriaci skupine Hamas, uvádza sa vo vyhlásení.

Izraelská armáda bude bojovať

Izraelská armáda bude naďalej bojovať proti akýmkoľvek pokusom o útok na izraelských občanov a považuje Hamas za zodpovedného za akúkoľvek agresiu, ktorá bude vychádzať z Pásma Gazy, zdôraznili v tlačovom oddelení Izraelských obranných síl.

Neskoro v noci v Tel Avive prebehlo mimoriadne zasadnutie za účasti premiéra Benjamina Netanjahua a veliteľov silových zložiek. Schôdza sa zaoberala práve bombardovaním palestínskych vojakov.

Nočný útok na Pásmo Gazy bol odpoveďou na utorkové vystrelenie dvoch rakiet z palestínskeho územia. Obe rakety zlikvidovali systémom protivzdušnej obrany Železná kopula, uviedli v tlačovom oddelení. Varovné sirény vzdušného poplachu zneli v izraelských prístavných mestách Ašdod a Aškelon.

Premiér Netanjahu v ohrození

V tlačovej službe tiež uviedli, že v zóne ostreľovania sa nachádzalo okolo pol milióna izraelských občanov. Medzi nimi bol aj izraelský premiér Netanjahu, ktorý v Ašdóde absolvoval predvolebnú schôdzu s aktivistami strany Likud.

Schôdzu museli po zaznení varovnej sirény prerušiť a Netanjahu na niekoľko minút evakuovali z pódia do zabezpečenej miestnosti.

Utorkový útok na Izrael

Dve rakety vystrelili z Pásma Gazy, zachytili ich izraelským systémom protiraketovej obrany Železná kopula. Dve rakety z Pásma Gazy vypustili smerom k izraelským prístavným mestám Ašdod a Aškelon. Našťastie obe zachytili systémom protivzdušnej obrany, izraelskou Železnou kupolou,uviedla v utorok armáda.

V Pásme Gazy sa zrútil izraelský dron

Utorok médiá informovali o tom, že nad južným Libanonom neďaleko mesta Rafah zostrelila organizácia Hizballáh ďalšie izraelské bezpilotné lietadlo. Izraelské obranné sily oznámili, že dron sa v Pásme Gazy v noci na utorok (10. septembra) zrútil. Bezpilotné lietadlo zostrelili uprostred nedávnej eskalácie napätia v regióne.

Nasralláh, šéf Hizballáhu, nedávno oznámil novú fázu útokov na Izrael. Televízne posolstvo vodcu Hizballáhu prišlo po novej vlne napätia, ktoré vyvolali útoky izraelských dronov v libanonskom vzdušnom priestore. Jeden z nich havaroval v blízkosti tlačového centra Hizballáhu. Hassan Nasralláh v silnom varovaní pre Izrael oznámil, že v prípade, že židovský štát zaútočí na pozície hnutia, všetky izraelské hranice a sily budú v ohrození.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj