Israel Hayo: Izrael bude vo februári hostiť samit Vyšehradskej skupiny

Izrael 11. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ariel Schalit)

Samit Vyšehradskej skupiny za účasti ministerských predsedov Poľska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska sa bude konať v Jeruzaleme 19. februára, oznámili noviny Israel Hayo. Lídri stredoeurópskych krajín, ktoré svojou konštruktívnou kritikou poukazujú na mnohé aspekty politiky Európskej únie, dostali pozvanie do Izraela po tom, čo premiér Benjamin Netanjahu navštívil Vyšehradský samit v Budapešti v júli 2017

Ilustračné foto

Netanjahu vtedy ostro kritizoval politiku EÚ voči Izraelu a označil ju za šialenú.

Nemali by ste škodiť jedinej krajine v regióne, ktorá sa stará o európske záujmy. Prestaňte s útokmi na Izrael, pomôžte nám. Európa sa dištancuje od jedného z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich stredísk sveta, a to je úplne nelogické. Európa si škodí tým, že sa pokúša uškodiť Izraelu svojou šialenou politikou vytyčovania podmienok,” vyhlásil vtedy šéf izraelskej vlády.

V posledných mesiacoch ministerstvo zahraničia a predstavitelia kabinetu ministrov Izraela aktívne rokovali s vedením štyroch krajín o realizácii plánu na usporiadanie riadneho samitu v Jeruzaleme, poukazujú noviny. 

Je potrebné poznamenať, že izraelský premiér sa aktívne zúčastňuje rokovaní regionálnych európskych blokov. Okrem iného v roku 2018 navštívil fórum predákov pobaltských krajín a plánuje sa jeho účasť na Balkánskom samite.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj