Teherán 29. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Oded Balilty)

Iránskou stratégiou je vymazať sionistický režim Izraela z politickej mapy. V pondelok to uviedol druhý brigádny generál Iránskych revolučných gárd, Hossein Salami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Oznamujeme, že ak Izrael podnikne nejaké kroky k tomu, aby proti nám viedol vojnu, rozhodne to povedie k jeho vlastnej likvidácii a k oslobodeniu okupovaných území,” vyhlásil Salami.

Ďalej dodal, že iránska stratégia má odstrániť sionistický režim z politickej mapy a Izraelčania k tomu prispievajú svojimi zločineckými aktivitami.

Podobne situáciu okomentoval aj veliteľ iránskeho letectva, generál Aziz Nasirzadeh. Ten minulý týždeň uviedol, že iránski vojenskí piloti netrpezliví a že sú pripravení bojovať proti Izraelu a odstrániť ho z povrchu zemského.

Salami je známy pre svoju agresívnu rétorikou voči iránskym protivníkom. Skôr napríklad varoval, že bude Tel Aviv zrovnaný so zemou“, ak napadne Sýriu. Zároveň naznačil, že Hizballáh donúti izraelského premiéra Benjamina Netanjahua utiecť na more a ten by tak mal začať trénovať plávanie.

Napätie medzi dvoma mocnosťami sa vyostrilo kvôli pokračujúcim leteckým útokom Izraela v Sýrii. Na začiatku tohto mesiaca izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval podozrivé iránske sily v Sýrii, aby dané územie okamžite opustili. Pritom dodal, že Izrael neprestane útočiť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj