Irán zaviedol do výzbroje nové balistické rakety. Americké základne na Blízkom východe a Izrael sú v dosahu iránskych rakiet

Teherán 13. decembra 2018 (HSP/New Inform/Foto:TASR/AP-Sepahnews via AP)

Sergej Žukov na portáli New Inform venuje svoju pozornosť zvyšovaniu napätia medzi Iránom a USA. Iránci zavádzajú do svojej výzbroje nové rakety a posilnili svoje letectvo, na čo Američania reagovali vstupom svojej námornej skupiny v čele s lietadlovou loďou do Perzského zálivu. Podobná aktivizácia zo strany Američanov sa poslednýkrát objavila v čase vojny proti Iraku

Ilustračné foto

Irán zavádza nové taktické rakety s doletom viac ako 2000 km. To Iránu umožňuje kardinálne zmeniť geopolitickú situáciu na Blízkom východe. Podľa slov ruského odborníka Sergeja Balmasova, Irán vykonáva obrovské množstvo vojenských skúšok a zavádzanie nových rakiet do výzbroje je signálom pre Washington.

Brigádny generál Amir Ali Hajizadeh, hlavný veliteľ Iránskeho zboru strážcov islamskej revolúcie uviedol, že americké základne El Udeid (Katar),El Dafa (Spojené arabské emiráty) či At-Tanf (Sýria) sa nachádzajú v priamom dostrele iránskych rakiet.

Podľa informácii Amlasdarnews iránsky generál Hajizadeh upresnil svoje tvrdenia keď uviedol, že iránske rakety majú dolet 2000 km, všetky americké základne v Perzskom zálive sa nachádzajú v priamom dostrele iránskych rakiet (sú vo vzdialenosti 800 km) a iránske rakety dokážu zasahovať aj ciele v Izraeli, takže dnes už Irán nepotrebuje nutne vojenské základne v Sýrii k tomu, aby dokázal udrieť na izraelskom území. Iránske rakety už dnes dokážu zasahovať ciele od východného pobrežia Stredozemného mora až po čínske hranice.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj