Bratislava 21. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Mladí ľudia, ktorí potrebujú psychologickú pomoc, sa budú môcť obrátiť na internetovú poradňu aj počas tohtoročných Vianoc. Ako agentúru SITA informoval psychológ z občianskeho združenia IPčko Marek Madro, internetová linka dôvery IPčko.sk už v týchto dňoch zaznamenáva zvýšený dopyt po službách a aj témy rozhovorov na internetovej poradni sú závažnejšieho charakteru

Ilustračné foto

„Obdobie Vianoc býva pre dobrovoľníckych pracovníkov liniek dôvery náročný, pretože toto predvianočné obdobie je citlivejšie pre veľké množstvo ľudí, ktorí sa cítia sami. Často s našimi psychológmi zdieľajú myšlienky na sebapoškodenie, úzkosť, stres, konflikty v rodine. Prichádzajúci Štedrý deň je tiež veľkou záťažou. Snívajú o radosti, pokoji, túžia po láske a majú presvedčenia, že tieto hodnoty sú nedosiahnuteľné”, uviedol Madro. Dobrovoľnícki psychológovia mesačne hovoria s asi 1 000 mladými ľuďmi o ich problémoch prostredníctvom chatu.

Internetová poradňa poskytuje pomoc aj prostredníctvom e-mailu, tento spôsob psychologických konzultácií vyhľadáva mesačne asi 250 ľudí. Psychologička z IPčko.sk Katarína Vincová podotkla, že e-mailové žiadosti o pomoc sú vo vianočnom období najčastejšie od obetí domáceho násilia a o problémoch v rodinách. “Našou snahou je dostať obete násilia do bezpečia a pomôcť im nadviazať kontakt s ďalšími organizáciami, ktoré im môžu priamo pomôcť. Často práve pre Vianoce odísť nechcú, no ak prijmú pomoc, konečne pocítia bezpečie a pokoj,” dodala.

Internetová poradňa bude fungovať nonstop prostredníctvom e-mailového poradenstva na e-mailovej adrese ipcko@ipcko.sk a chatová poradňa bude fungovať denne od 16:00 do 22:00. Výnimku majú len dva dni, Silvester a Nový rok, keď chatové poradenstvo nebude fungovať, informoval Madro. Viac informácií o internetovej poradni možno nájsť na www.ipcko.sk.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj