Indonézsky súd zamietol odvolanie ženy, ktorú odsúdili za rúhanie sa

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Jakarta 8. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Indonézsky najvyšší súd zamietol odvolanie ženy, ktorú odsúdili na 18 mesiacov väzenia za rúhanie sa, pretože sa sťažovala na hlučné reproduktory na mešite. Informuje o tom agentúra AP. Podľa správy na webstránke súdu jej žiadosť zamietli 27. marca. Dôvod rozhodnutia v správe nebol uvedený

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Melianu, pôvodom z Číny, odsúdili za rúhanie sa proti islamu vlani v auguste. Stalo sa tak dva roky po tom, čo sa sťažovala na príliš hlasné reproduktory na mešite v meste Tanjung Balai na ostrove Sumatra. Po tom, ako sa na verejnosť dostali správy o jej sťažnosti, rozhnevané davy v júli 2016 podpálili a vyplienili v meste najmenej 14 budhistických chrámov. Najväčšia indonézska moslimská organizácia Nahdlatul Ulama odsúdenie ženy skritizovala s tým, že jej sťažnosť nebola rúhačská.

Podľa ľudskoprávnej organizácie Human Rights Watch v krajine od roku 2004 poslali za mreže na základe zákona o rúhaní sa alebo podobných zákonov najmenej 147 ľudí.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj